Tajemná řeč duše

Tma je léčivá

O pobytech ve tmě toho bylo napsáno již mnoho. Vzhledem k tomu, že jsem si pobyt ve tmě také vyzkoušela, a to rovnou na celý týden, bych ráda uvedla zdravotní benefity této prastaré léčivé metody. Mé osobní prožitky z pobytu si můžete přečíst v článku ZDE>>.

Na úvod bych napsala, že se jedná o tisíce let starou metodu pocházející z Tibetu, která má blahodárné účinky na celý lidský organismus. Především považuji za důležité zmínit dokonalý odpočinek spojený s fyziologickým a psychickým uzdravením.

Proč do toho jít?

  • Dokonalý odpočinek (jsme-li vystresovaní, unavení, upracovaní, bez energie, nevíme kudy kam, či neumíme zbrzdit). V absolutním tichu a tmě může naše mysl konečně „vypnout“. Prospíme se a pořádně si odpočineme zhruba 1 – 2 dny s malými přestávkami na toaletu či jídlo. Potom už tolik nespíme.
  • Fyziologické i psychické uzdravování vlivem zvýšené produkce specifických hormonů. Jsou to tzv. neurotransmitery čili nervové přenašeče, které se tvoří v mozku a následně se šíří do celého těla. Jako nejvýznamnější zmíním:

Hormon melatonin – nazývaný hormonem tmy, tvoří se, když spíme a je to hormon s dalekosáhlými účinky na stav celého organismu. Je považovaný za zázračný hormon, který omlazuje organismus a dokonce chrání před nádorovým onemocněním. Doslova je tím potvrzeno, že spánek léčí. Lidé kteří stráví ve tmě dlouhý čas (i několik týdnů) vycházejí ven viditelně omlazení.

Hormon serotonin – nazývaný hormonem štěstí, lásky nebo neřesti. Zmírňuje stavy deprese a úzkosti, snižuje hodnotu stresových hormonů v těle. Má vliv např. na naši náladu, emoce, spánek, chuť k jídlu, vitalitu. Je považovaný za denní variantu melatoninu.

Hormon dopamin – opět se zařazuje mezi hormony štěstí, který dodá tělu pocity jako je např. vášeň či euforie. Někdy se označuje také za motivační hormon, kdy chceme něco dokázat, zdolávat výzvy, zkoušet nové, objevovat, zlepšovat se. Zlepšuje se pozitivní vnímání okolního světa, duševního zdraví a má vliv na správné fungování mozku. Celkově se jedná o nejvíce zkoumaný a nejdůležitější neurotransmiter.

Produkce těchto a dalších hormonů zasahuje do mnoha různých důležitých funkcí v našem těle a velmi významným způsobem ovlivňují kvalitu našeho života. Tma a ticho proto velmi silně zasáhnou do všech procesů v těle i mysli.

  • Nahlédnutí do svého nitra – kdo by chtěl na sobě duchovně popracovat, má tu nejlepší možnost. Někdy může docházet i ke změněným stavům vědomí, a to jsou pak teprve zážitky 🙂
  • Napojení na jiné světy – můžeme objevit krásu astrálního cestování
  • Komunikace s bytostmi z jiných světů

Klíč k našemu nitru

Podvědomí se probouzí a mohou se vynořovat i dávno zapomenuté prožitky, které nyní máme možnost zpracovat a propustit. Můžeme si tak vyřešit emoční bloky, strachy nebo traumata a netáhnout si to dál životem.

Při světelné deprivaci se zvýrazňuje citlivost smyslů, a tak si můžete např. více užít chutě jídla nebo se zaposlouchat do zpěvů ptáků a přirozeným způsobem tak regenerovat mysl.

V klidu a dráždivém tichu temnoty jasně vystupují naše vjemy, pocity a myšlenkové procesy.

Autor: Holger Kalweit

Odhoďte strachy

Mým záměrem zde je, osvětlit tuto léčivou metodu lidem, kteří ji dosud neznají anebo netuší jaké významné zdravotní benefity poskytuje.

Odhoďte strachy ze tmy, být sami se sebou, samoty či nudy. Rozhodně nic neztratíte, můžete jen získat. Nemusíte chodit na celý týden, odpočinout si můžete 2 či 3 dny. Pro hlubší regeneraci či duchovní práci je samozřejmě lepší pobýt déle, ale každý čas prospívá. Tématem hlubšího porozumění emocím, duši a tělu se více zabývám v mém eBooku ZDARMA „Poznej tajemnou řeč těla a duše“.

„Vyskočit“ ze systému, odpočinout si (od rodiny, partnera, dětí, veškeré práce), zbavit se pocitu, že pořád něco musíme. Utříbit si myšlenky a zharmonizovat mysl. Možná i vymyslíte nový projekt anebo přijdete na řešení momentálně neřešitelné záležitosti. 🙂 Každopádně je to něco, co Vás podpoří a nasměruje správným směrem. Jako Reflexní terapeutka, která si pobyt ve Tmě vyzkoušela, mohu vřele doporučit.

Tma posouvá naše limity

1 názor na “Tma je léčivá”

  1. Pingback: Byla jsem týden ve Tmě a jaké to bylo? – Tajemná řeč duše

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *